Informacje te zostaną przesłane do polskich placówek dyplomatycznych oraz zagranicznych biur handlowych PAIH, co pozwoli im na szybsze reagowanie na wszelkie sygnały dotyczące zapotrzebowania krajów trzecich na artykuły rolno-spożywcze, które mogłyby zaowocować możliwościami eksportowymi dla polskich producentów. Zwracamy się również z prośbą o zgłaszanie wszelkich pojawiających się problemów, wpływających na ograniczenie eksportu polskiej żywności.
Jednocześnie informujemy o utworzeniu zakładek internetowych na stronach MRiRW i KOWR, w których zamieszczane są na bieżąco informacje o zainteresowaniu innych krajów dostawami produktów rolno-spożywczych pozyskane z polskich placówek dyplomatycznych, zagranicznych biur handlowych PAIH i innych źródeł:
Zakładka na stronie MRiRW – Możliwości eksportowe: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/mozliwosci-eksportowe2
Zakładka na stronie KOWR – Informacje dla eksporterów: http://www.kowr.gov.pl/o-kowr/informacje-dla-eksporterow
Ponadto KOWR na bieżąco rozsyła mailowo wszelkie pojawiające się zapytania do organizacji branżowych i przedsiębiorców.
Mamy nadzieję, że działania te pozwolą wzmocnić pozycję polskich dostawców na rynkach zagranicznych, a co za tym idzie utrzymać dotychczasową kondycję polskiej branży rolno-spożywczej oraz utrwalić pozytywny obraz polskiej żywności poza granicami Polski.
Uprzejmie prosimy o kierowanie Państwa informacji i uwag do Departamentu Wsparcia Eksportu KOWR na adres e-mail: eksporter@kowr.gov.pl w terminie do 15 kwietnia 2020 r.
Źródło: KOWR