Poszukujecie zagranicznych partnerów, ale nie wiecie, jak poznać ich bez możliwości udziału w targach czy konferencjach, nie ponosząc przy tym innych kosztów? Sieć Enterprise Europe Network, której część działań w Polsce koordynuje PARP, ma dla przedsiębiorców rozwiązanie.
Jednym ze sposobów, w jaki ośrodki Enterprise Europe Network wspierają firmy w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, jest organizacja giełd kooperacyjnych i misji gospodarczych. W obecnej sytuacji pandemii podróże ustały, a przedsiębiorstwa i wspierające je instytucje stanęły przed bezprecedensowym wyzwaniem.
Wiele spotkań b2b planowano przy okazji targów i konferencji. Wydarzenia te odwołano lub przeniesiono na późniejsze terminy. Naszym celem jest jednak wciąż wspierać Was w poszukiwaniu nowych partnerów, wykorzystując przy tym dostępne technologie. Dlatego część giełd Enterprise Europe Network zostanie zorganizowana jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, a zaplanowane spotkania odbędą się w całości zdalnie.
Obecnie giełdy kooperacyjne online przewidziane są dla takich branż, jak tekstylna czy szeroko pojęte zaawansowane technologie, jednak ta lista może się wydłużać. Informacje o planowanych wydarzeniach znajdziecie poniżej.
Jak działa giełda online?
- Uczestnicy dokonują rejestracji wypełniając formularz online znajdujący się na stronie danego wydarzenia. Im szybciej dokonają rejestracji, tym większa liczba zagranicznych partnerów będzie mogła zapoznać się z ich ofertą.
- Podczas rejestracji należy wskazać dni lub przedziały godzinowe, w których uczestnik planuje brać udział w spotkaniach, jak również określić profil swojej działalności i rodzaj współpracy, którą chce się nawiązać.
- Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są w katalogu online na stronie danej giełdy. Każdego dnia w katalogu mogą pojawiać się nowe firmy!
- Z katalogu online zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby odbyć rozmowy.
- W dniach organizacji wydarzenia, na platformie zapewnionej przez organizatorów, odbędą się rozmowy zgodnie z indywidualnymi harmonogramami. Każdy uczestnik będzie miał dostęp do swojego harmonogramu spotkań poprzez profil na stronie giełdy.
Koszty
Udział we wszystkich poniższych wydarzeniach jest bezpłatny.
Giełdy kooperacyjne online
- 7 maja 2020 r. – spotkania dla firm i instytutów technologicznych z obszaru Kluczowych Technologii Prorozwojowych (nanotechnologie, zaawansowane materiały, biotechnologie, zaawansowane systemy produkcyjne, fotonika, mikro- i nanoelektronika),
- 12 maja 2020 r. – Corporate Day 2020 – giełda kooperacyjna dla startupów z takich branż, jak Sztuczna Inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT), energia, e-health, technologie środowiskowe, rozwiązania dla transportu i logistyki, czy systemy bezpieczeństwa.
Jeśli wśród powyższych wydarzeń nie ma inicjatywy dla Was, zachęcamy do kontaktu pod adresem een@parp.gov.pl, gdzie dowiecie się o innych nieodpłatnych narzędziach wsparcia oferowanych przez Enterprise Europe Network.
Źródło: PARP