Tegoroczny listopad i początek grudnia to szansa dla polskich przedsiębiorców, by zgłębić najbardziej aktualne tematy związane z prowadzeniem biznesu. To właśnie w tym okresie, w każdy wtorek i czwartek odbywać się będą wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu. Spotkania organizowane wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, będą dotyczyć nowych rozwiązań i regulacji prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.
„Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to cykl 10 wideokonferencji online o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Ich celem jest przybliżenie znajomości nowych rozwiązań i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej polskim przedsiębiorcom i wszystkim osobom zainteresowanym daną tematyką. Pierwsze spotkanie odbędzie już 8 listopada, a cykl kontynuowany będzie przez kolejne 5 tygodni w każdy wtorek i czwartek.
Cykl #idearozwojubiznesu obejmować będzie następujące tematy:
- Spółka akcyjna – prosta forma prowadzenia działalności gospodarczej (8 listopada)
- Gospodarka obiegu zamkniętego. Odsłaniamy tajniki inwestowania w zielone technologie (10 listopada)
- Zakłócenia łańcuchów dostaw w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę. Aktualne wyzwania i zagrożenia dla firm (15 listopada)
- Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstw osób fizycznych (17 listopada)
- Nowelizacja ustawy o CEIDG. Nowe rozwiązania dla przedsiębiorców krok po kroku (22 listopada)
- Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych – know-how, usługi i wsparcie z zakresu transformacji cyfrowej dla przedsiębiorców (24 listopada)
- Program grantów na nowe projekty inwestycyne, szczególnie istotne dla polskiej gospodarki. Na co będzie można uzyskać dotację? (29 listopada)
- Czy efektywność energetyczna wpływa na koszt prowadzenia działalności gospodarczej? Sprawdzamy! (1 grudnia)
- Zamówienia publiczne dla MŚP. Polityka zakupowa państwa na lata 2022-2025 pod lupą (6 grudnia)
- Akcjonariat pracowniczy – szansa na rozwój firmy czy fikcja? (8 grudnia)
Więcej informacji tutaj
Źródło: PARP